egyszivattyús szennyvízszivattyú

Az egyszivattyús és ikerszivattyús szennyvízátemelő gépészetek üzemeltetésének gyakorlati különbségei

Nagyobb családoknál vagy társasházaknál a magas fokú üzembiztonság miatt ikerszivattyús szennyvízátemelő gépészetet ajánlott telepíteni. Alapvetően a Megrendelő felelőssége, hogy üzembiztos rendszert építtessen ki az ingatlanára. A szennyvízátemelő gépészeteknél előfordul, hogy idegen anyag (betét, tampon, nedves törlő kendő, felmosórongy, stb.) kerül az átemelőbe, ilyenkor megszorul a szivattyú, és kiáll hibára a rendszer. Figyelmeztető fény- és hangjelzést …

szennyvízszivattyú

Mik az alapvető különbségek az örvénykerekes és aprítókéses szennyvízszivattyúk között?

Az örvénykerekes és az aprítókéses szennyvízszivattyú is merülőmotoros, vagy más kifejezéssel búvármotoros szennyvízszivattyú. Az örvénykerekes szennyvízszivattyúk házának alsó részén egy kör alakú nyílás található, melynek átmérője -típustól függően- 30-60 mm között van. A darabos anyagok ezen a nyíláson keresztül a szivattyúházba kerülnek, majd a nyomócsonkon távoznak. A járókerék mozgási energiát ad át a szivattyúházban lévő …

Hogyan válasszunk megfelelő szennyvízátemelő rendszert ?

A megfelelő szennyvízátemelő rendszer kiválasztása felelős, átgondolandó döntés az otthoni és az ipari alkalmazások esetében egyaránt, hiszen a rendszer biztosítja a hatékony és megbízható szennyvízkezelést, minimalizálva a karbantartási költségeket és a negatív környezeti hatásokat. Ebben a cikkben bemutatjuk a legfontosabb szempontokat és lépéseket, amelyek segítenek kiválasztani a megfelelő szennyvízátemelő rendszert. Elhatározás Lényegében 5 szempont figyelembevételével …

Négy tipp a szennyvízátemelő rendszer élettartamának és üzembiztonságának maximalizálásához

A szennyvízátemelő rendszerek kulcsfontosságú szerepet játszanak a modern városok, a beépített hegyvidéki részek és az ipari létesítmények infrastruktúrájában. Ahhoz, hogy hosszú élettartamúak és üzembiztosak legyenek, elengedhetetlen hozzá a rendszeres karbantartás, a megfelelő üzemeltetés. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk 4 hasznos tippet, amivel maximalizálhatja a szennyvízátemelő rendszere élettartamát és üzembiztonságát. A szennyvízszivattyú élettartama A szennyvíz szivattyúnak – …

A dugulás megelőzése, a megfelelő rendszer fontossága

Ahol szennyvízátemelő berendezés biztosítja a szennyvíz elvezetését, nagyobb figyelmet kell fordítani az üzembiztonság megőrzésére. Ha idegen anyag (felmosórongy, nedvestörlő kendő, egészségügyi betét, ételmaradék, csont, stb…) kerül a rendszerbe, akkor az dugulást okozhat. A dugulás az egyik legkellemetlenebb szituáció. Ilyenkor a szennyvíz egyszerűen nem tűnik el a WC-ből. A helyzet nem csak kellemetlen és bosszantó, de …

Szennyvízátemelő hiba

Rendszeres ellenőrzés, tisztítás és karbantartás. Ha egyiket sem mulasztjuk el, odafigyelünk, akkor máris sokat tettünk azért, hogy a szennyvízátemelőnk optimálisan működjön. Ettől függetlenül nem várt hibák bármikor előfordulhatnak: legtöbbször a helytelen használat miatt. Íme, a lehetséges hibák és a megoldások. A szennyvízátemelő lelke a szivattyú Az előző cikkünkben megírtuk, hogy szennyvízátemelőre – legtöbbször – akkor …

Mikor van szükség szennyvízátemelőre?

Körülbelül 100-130 liter. Ennyi szennyvíz keletkezik – fejenként – az otthonodban egyetlen nap alatt azért, mert használod a toalettet, a mosdót, zuhanyzol, iszol, mosogatsz vagy olyan gépeket használsz, amelyek szennyvizet termelnek: például mosógépet vagy mosogatógépet. De mi történik ezzel a rengeteg szennyvízzel, hogyan lehet elvezetni, és miért lehet szükség szennyvíz átemelőre? Mi lesz a szennyvízzel …

Az átemelő szivattyúk szakszerű tisztítása

Annak ellenére, hogy a technológia rohamosan fejlődik, még mindig vannak olyan területek, ahol ez nem mutatkozik meg.

energia szenyvízből

Lehetséges szennyvízből energiát termelni?

Egy speciális gázkazán segítségével bizony lehetséges a szennyvízből energiát termelni. Maga a projekt, beleértve a kutatást és a fejlesztést is körülbelül 700 millió forintba kerül. Az egész koncepció megvalósítása 2018-ban kezdődött, amivel azt szerették volna elérni, hogy olyan kazántechnológiát fejlesszenek, amelyben nincs szükség plusz energia felhasználására a szennyvíz megtisztításához. A projektfelelős közlése szerint az üzemeltetéshez …

globális felmelegedés

A globális felmelegedés hatása az édesvízkészletre

Tanulmányok szerint az évszázadunk végére az aranynál is drágább lesz az ivóvíz. Ennek rengeteg oka van, de a legtöbbször emlegetett az a globális felmelegedés. Földünk kétharmadát ugyan víz alkotja, de ebből csupán 3 százalék az édesvíz, ennek kétharmada jégben, hóban található, tehát maradt 1 százalék, ami felhasználható. Vízre pedig minden élőlénynek szüksége van, és a …

Víztisztítási technológiák

Rendkívül fontos, hogy meggyőződjünk arról, hogy a vizet megtisztították, vagy kezelték, mielőtt azt meginnánk, használnánk fürdővízként, medencevízként. Ha a víz szennyezett, (mikor nem palackozott vizet iszunk, és nem olyan környéken iszunk csapvizet, ahol köztudottan iható a csapvíz, illetve nem csapvizet engedünk a medencébe), akkor ma már számos víz tisztítási módszert alkalmazhatunk. Mindegyik módszernek megvan a …

A szennyvízbekötés szabályai

A szennyvízbekötésnek vannak szabályai, amelyeket hatályos jogszabályokba foglaltak a hatóságok. A szennyvíz bekötése megfelelő szakértelmet követel, hiszen az érintett épület stabilitását szem előtt kell tartani a munkálatok ideje alatt. Odafigyelést igényelnek az egyes részfeladatok, valamint az építésügy előírásait maradéktalanul be kell tartani. Például az is mérvadó, hogy a szomszéd telektől, a többi közművezetéktől kellő távolságban …