A szennyvízátemelő rendszerek kulcsfontosságú szerepet játszanak a modern városok, a beépített hegyvidéki részek és az ipari létesítmények infrastruktúrájában. Ahhoz, hogy hosszú élettartamúak és üzembiztosak legyenek, elengedhetetlen hozzá a rendszeres karbantartás, a megfelelő üzemeltetés.
Ebben a cikkben összegyűjtöttünk 4 hasznos tippet, amivel maximalizálhatja a szennyvízátemelő rendszere élettartamát és üzembiztonságát.
A szennyvízszivattyú élettartama
A szennyvíz szivattyúnak – mint minden más eszköznek vagy gépnek – van egy átlagos élettartama. Ez az átemelő szivattyúnál 5-7 év, míg a nagyobb teljesítményű ipari társainál sokkal szélesebb tartományban mozog: 5-15 év. Fontos, hogy átlagos élettartamról beszélünk: az a szennyvízszivattyú, amely rendszeresen karban van tartva, hosszabb élettartamú lesz, akár megtarthatja a kezdeti állapotát, így hatékonyságát is, szemben az elhanyagolt készülékekkel.
A rendszeres karbantartás és ellenőrzés
A hosszú távon is jól működő berendezés érdekében az első és talán legfontosabb, amit tehet az a karbantartás és a rendszeres ellenőrzés. A karbantartás és az ellenőrzés magába foglalja a szivattyúk, a visszacsapószelepek, az úszókapcsolók és a nyomóoldali csőszakaszok és szerelvények ellenőrzését, tisztítását, valamint szükség esetén cseréjét. Hogy maximalizálja a rendszer hatékonyságát, ütemezze be rendszeresen a kb. havonta esedékes ellenőrzéseket (ránézés szinten) és félévente szükséges alapos karbantartásokat. Ezzel megelőzheti, hogy a kisebb hibák nagyobb problémákká váljanak, illetve elkerülheti a további költségeket. Az átemelő szivattyúk élettartamát befolyásolják az üzemi körülmények is, mint például a szennyvíz típusa, az emelőmagasság és a szállítási távolság.Nem nehéz feladat a szennyvízszivattyúk karbantartása, de a higiéniás szabályokat mindenképp ajánlott betartani. Amennyiben nem rendelkezik kellő tapasztalattal a szivattyúk ellenőrzését, karbantartását illetően, feltétlenül keressen fel egy megbízható szakembert, aki szakszerűen elvégzi a karbantartási munkálatokat.
Tisztítás és előszűrés
Ön is lehet előrelátó:
a szennyeződések, törlőkendők és egyéb szilárd anyagok előszűrése csökkenti a szennyvízátemelő berendezés meghibásodásának kockázatát, ill. segít megelőzni a szivattyúk károsodását. Olyan létesítményeknél (éttermek, szórakozóhelyek), ahol sűrűn kerülnek idegen anyagok a szennyvízátemelőbe, durva előszűrő ház beépítésével lehet vigyázni az átemelő szivattyúk élettartamára. Az előszűrő ház felületének tisztítása kisebb feladat és jóval kevesebb energiabefektetést igényel, mint az idegen anyagok okozta hibaelhárítás, valamint a szennyvízszivattyú szervizelése.
Az úszókapcsolók kiemelten fontos szerepet töltenek be a megfelelő működésben, viszont ha elszennyeződnek vagy felületükre tapad valami, akkor csökkenhet a hatékonyságuk.
Keressen fel egy megbízható szakembert, aki megfelelő ismeretek birtokában megoldja a tisztítással kapcsolatos feladatokat és kellő tájékoztatást nyújt az Ön számára!
Képzett szakemberek bevonása
A szennyvízátemelő rendszerek kezelése és karbantartása szakértelmet igényel. Fontos, hogy a rendszert olyan személyek kezeljék, akik megfelelő képzésben részesültek és ismerik a szivattyús gépészetek üzemeltetésének számos részletét. Az ő szakértelmük és tudásuk mellett a tapasztalatuk is sokat segít abban, hogy kialakítsák az optimális üzemeltetési feltételeket, valamint megelőzzék az esetleges problémák kialakulását.
A szennyvízátemelő rendszer hatékony üzemeltetése segít meghosszabbítani az élettartamát és csökkenteni az üzemeltetési költségeket. Ez magába foglalja a szivattyúk üzemidejének hatékony beállítását, az úszókapcsolók optimális beállítását, valamint az esetleges szivárgások azonnali kijavítását.
Szakértő kollégáink segítenek a szennyvízátemelő rendszerek üzemeltetésének optimalizálásában, a hatékonyságának növelése érdekében. Keressen minket!
A környezeti faktorok figyelembevétele
Elengedhetetlen, hogy a szakemberek felmérjék és ellenőrizzék a környezeti tényezőket, melyek hatással vannak a berendezés élettartamára és működésére is. Ilyen környezeti faktor lehet a hőmérséklet, a páratartalom, az esetleges vegyszerek és az időjárási körülmények. Az extrém időjárási viszonyoknak megfelelő intézkedéseket kell tenni, például a fagy, a túlmelegedés, esetleg a túlhevülés ellen is megoldást kell találni. A túl magas vagy túl alacsony hőmérséklet károsíthatja a szivattyút. Fontos továbbá a páratartalom is, mert az extrém magas érték károsodást okozhat a szivattyús gépészet vezérlési részében, motorvédelmében.
Bízza ránk a rendszeres ellenőrzéseket és a szükséges javításokat, hogy maximalizálja a szennyvízátemelő rendszere élettartamát, üzembiztos működését!